facebook instagram blog

Czy moskitiery skutecznie chronią przed insektami?

Listopad 18, 2020

Moskitiery przeznaczone do samodzielnego montażu to bardzo uniwersalne i ekonomiczne rozwiązanie dedykowane osobom, które nie są przekonane, czy chciałyby wydawać pieniądze nam montaż moskitiery stałej. W porównaniu z moskitierami zamawianymi na wymiar, gotowe moskitiery wymagają przycięcia i samodzielny instalacji – na szczęście efekt końcowy jest tego wart!

Dlaczego warto wybrać moskitiery do samodzielnego montażu?

Części do moskitiery występują w różnych rozmiarach, dzięki czemu użytkownik z łatwością dopasuje je do okien lub drzwi balkonowych. Łatwa i precyzyjna instrukcja zamieszczona na opakowaniu pozwala szybko i bezbłędnie przeprowadzić montaż moskitiery. Wystarczy pół godziny, aby przy pomocy bliskich skutecznie zabezpieczyć przestrzeń okienną przed insektami i wszelkim robactwem z zewnątrz. Montaż moskitery wraz z rodziną i przyjaciółmi może być czymś więcej niż realizacją obowiązku – to sposób na kreatywne spędzenie wolnego czasu i stworzenie przestrzeni wolnej od niechcianych towarzyszy. Moskitiery skutecznie uniemożliwiają insektom przekroczenie progów domu i dają możliwość swobodnego otwierania okien o każdej porze dnia i nocy.

Jak zamontować moskitierę okienną?

  • Akcesoria do samodzielnego montażu obejmują aluminiowe elementy, z których należy złożyć ramę. Pierwszym etapem montażu moskitiery jest dokładne wymierzenie ościeżnicy drzwi balkonowych i naniesienie wymiarów na poszczególne części, aby złożona z nich rama pasowała do otworu. Po docięciu elementów i łączników należy złożyć ramę drzwi i dokręcić ją przy pomocy śrub.

  • Kolejnym etapem prac jest ułożenie siatki moskitiery na drzwiach. Do jej zakleszczenia w rowkach wokół ramy używamy gumowej uszczelki, pamiętając, że siatka ma być umieszczona pod spodem. Ten element prac musi być wykonany bardzo precyzyjnie – niewłaściwy docisk gumy w rowku spowoduje, że połączenie z ramą będzie nieszczelne.

  • Drzwi z moskitierą należy zamocować do ościeżnic drzwi balkonowych za pomocą rozsuwanego uchwytu, którego elementy rozsuwa się bądź zsuwa do uzyskania idealnego pokrycia z framugą. Na żadnym etapie montażu nie potrzeba wykonywać żadnych inwazyjnych prac, takich jak wiercenie otworów. W celu stabilizacji moskitier należy nałożyć uchwyty z zawiasami na profil ościeżnicowe, dokręcający pojedynczą śrubkę. Ostatnim etapem prac jest regulacja zawiasów, aby drzwi nie otwierały się samoistnie.

Wróć

 

FHPU DOMINO
UL. SABINOWSKA 18 | 42-200 CZĘSTOCHOWA