facebook instagram blog

6 powodów dlaczego warto zainwestować w moskitiery na działce

Styczeń 26, 2021

Urlop na działce lub chociażby weekend to wyczekiwana chwila upragnionego relaksu. Niestety, ale już od pierwszych chwil pobytu przekonujemy się, że do naszego domku z niepojętym uporem ciągną za dnia i nocy insekty wszystkich gatunków. Jak się przed nimi bronić i co zrobić, aby ich bzyczenie oraz ukąszenia nie zamieniły wyjazdu w koszmar?

Moskitiery na działce – najlepsza ochrona przed owadami

Nasza działka z reguły położona jest wśród terenów leśnych albo w pobliżu jeziora. Uciekamy na nią przed zgiełkiem miasta i tempem życia. Spragnieni kontaktu z przyrodą zapominamy o jej uciążliwej stronie. Jednak dzięki moskitierom na okna nie pozostajemy wobec nich bezbronni.

Oto 5 powodów, dlaczego na działce powinny znaleźć się moskitiery:

  1. Skuteczność – moskitiera stanowi dla wszelkich owadów barierę nie do przebycia. W nocy nie sforsują jej komary, a w ciągu dnia muchy, meszki i osy. Poza tym w przeciwieństwie do chemicznych specyfików działa natychmiast.
  2. Łatwość montażu – siatkę umieszcza się w oknie niezwykle prosto, w ciągu kilku chwil przymocujemy ją do profilu przytwierdzonego do ram otworu okiennego.
  3. Funkcjonalność – moskitiera jest niezwykle przyjaznym dla użytkowników mechanizmem. Skutecznie powstrzyma bzyczących intruzów, ale nie zaciemni wnętrza. Nie utrudni też dostępu świeżego powietrza, a więc także wieczory spędzimy przy świetle i przy otwartym oknie.
  4. Czystość i higiena – pamiętajmy, że owady przenoszą zarazki, na które jesteśmy narażeni, gdy siadają na powierzchniach mebli, naczyń, a przede wszystkim na pożywieniu. Nawet jeśli unicestwimy je środkami owadobójczymi lub lampami, to pozostałości po nich będzie trzeba posprzątać.
  5. Ekologia – zamontowana moskitiera jest zupełnie nieszkodliwa dla środowiska naturalnego i dla nas samych. Tego samego nie możemy powiedzieć o repelentach – chemiczne preparaty zabijają insekty, ale nie pozostają bez wpływu na nasze zdrowie. Lampy natomiast zużywają energię elektryczną, podczas gdy powinniśmy dążyć do rozsądnego gospodarowania nią.
  6. Oszczędność – prawidłowo zamontowana moskitiera posłuży nam przez kilka lat, a to dobra wiadomość dla naszego portfela. Posiadając moskitierę, nie musimy też inwestować w inne środki owadobójcze, a czas tracony na walkę z nieproszonymi gośćmi spożytkujemy na ciekawsze zajęcia.

Moskitiera do samodzielnego montażu – sprawdzi się na działce

Moskitiera to fenomenalne urządzenie, zaskakujące funkcjonalnością i prostotą montażu. Na działce szczególnie sprawdzą się moskitiery na okna do samodzielnego zakładania. Okna domku letniskowego, daczy czy innego obiektu mogą mieć niestandardowe wymiary, a dzięki możliwości przycinania siatki oraz zestawienia wybranych profili i innych elementów stworzymy system idealnie dopasowany do warunków.

Postępowanie według logicznej i przejrzystej instrukcji nie wymaga posiadania nadzwyczajnych zdolności technicznych, a dzięki kilku prostym ruchom zadbamy własnoręcznie o urządzenie letniej siedziby. Być może znajdziemy pomocników w osobach naszych dzieci, więc przy okazji spędzimy aktywnie wspólny czas. Nie bez znaczenia jest też walor samodzielnie przeprowadzonego montażu, będący powodem do dumy i poczucia spełnienia, że na naszej działce powstało coś dzięki pracy naszych rąk. Jeśli przed wyborem właściwego zestawu pojawią się wątpliwości, to zapraszamy do kontaktu z naszym konsultantem.

Wróć

 

FHPU DOMINO
UL. SABINOWSKA 18 | 42-200 CZĘSTOCHOWA