facebook instagram blog

Blog

Co to znaczy, że dom jest pasywny?

Marzec 8, 2021

Domy pasywne robią obecnie dużą karierę i są coraz bardziej popularne. Są to specyficzne obiekty budowlane, które dzięki odpowiednim rozwiązaniom technologicznym pozwalają skutecznie zminimalizować zapotrzebowanie na energię. Co ciekawe może ono być nawet ośmiokrotnie mniejsze niż w domach standardowych. W związku z tym jest to rozwiązanie nie tylko ekonomiczne i energooszczędne, ale również proekologiczne. Dlaczego? Gdyż wykorzystuje naturalne ukształtowanie terenu, strony świata i nowoczesną technologię, do stworzenia budynku, który oszczędza energię, a jednocześnie zapewnia domownikom wysoki komfort cieplny i dużą ilość naturalnego światła.

Więcej

6 powodów dlaczego warto zainwestować w moskitiery na działce

Styczeń 26, 2021

Urlop na działce lub chociażby weekend to wyczekiwana chwila upragnionego relaksu. Niestety, ale już od pierwszych chwil pobytu przekonujemy się, że do naszego domku z niepojętym uporem ciągną za dnia i nocy insekty wszystkich gatunków. Jak się przed nimi bronić i co zrobić, aby ich bzyczenie oraz ukąszenia nie zamieniły wyjazdu w koszmar?

Więcej

Zakładanie uszczelek w oknach - krok po kroku

Grudzień 16, 2020

Okna i drzwi to miejsca, przez które najczęściej uchodzi ciepło z wnętrza budynku. Następuje to szczególnie po kilku latach użytkowania stolarki otworowej, w której uszczelki przestają być szczelne i przepuszczają ciepło z wnętrza, ale też zimno z zewnątrz. Kiedy zauważymy, że coś złego dzieje się z naszymi oknami warto rozważyć wymianę uszczelek, które pozwolą zachować prawidłową temperaturę w pomieszczeniu.

Więcej

Czy moskitiery skutecznie chronią przed insektami?

Listopad 18, 2020

Moskitiery przeznaczone do samodzielnego montażu to bardzo uniwersalne i ekonomiczne rozwiązanie dedykowane osobom, które nie są przekonane, czy chciałyby wydawać pieniądze nam montaż moskitiery stałej. W porównaniu z moskitierami zamawianymi na wymiar, gotowe moskitiery wymagają przycięcia i samodzielny instalacji – na szczęście efekt końcowy jest tego wart!

Więcej

Jak prawidłowo uszczelnić stolarkę z PCV?

Październik 20, 2020

Montaż okien z PCV dla osób patrzących z boku wydaje się banalny. Jednak zastanawiające jest to, że tak dużo właścicieli mieszkań i domów narzeka na szczelność, właściwości termoizolacyjne stolarki okiennej. Decydowali się na wymianę starych okien by podnieść komfort życia, obniżyć opłaty za ogrzewanie, a tymczasem, jak oknami wiało, tak wieje. Może nie tak wyraźnie jak w przypadku okien drewnianych starego typu, ale jednak straty ciepła są zauważalne. Dziś zajmiemy się błędami w montażu okien PCV, zdradzimy wam jak powinien wyglądać prawidłowy ich montaż i uszczelnienie?

Więcej

 

FHPU DOMINO
UL. SABINOWSKA 18 | 42-200 CZĘSTOCHOWA