facebook instagram blog

Blog

Samodzielny montaż moskitier. Dlaczego to się opłaca?

Listopad 10, 2021

Moskitiera to prosty i skuteczny sposób na to, aby uchronić się przed niechcianymi insektami w domu. Owady przedostające się do wnętrza przez drzwi i okna bywają bardzo uciążliwe. Problem ten jest najbardziej odczuwalny w ciepłych miesiącach, kiedy regularnie wietrzymy domy i mieszkania, przez co „nieproszeni goście” mają do nich nieograniczony dostęp. Siatka o drobnych oczkach stanowi barierę, która nie pozwala owadom na wlatywanie czy wchodzenie do wewnątrz.

Więcej

Wyzwania przy uszczelnianiu drzwi zewnętrznych

Wrzesień 1, 2021

Drzwi zewnętrzne są niezbędnym elementem znajdującym się w każdym domu, mieszkaniu czy też innym tego rodzaju obiekcie budowlanym. Podczas ich montażu należy pamiętać nie tylko o wyborze odpowiedniego rodzaju drzwi, ale również o ich bardzo precyzyjnym uszczelnieniu. Zachęcamy do zapoznania się z naszym wpisem, w którym sprawdzamy, jakie konkretnie wyzwania czekają nas, jeśli mowa o uszczelnianiu drzwi zewnętrznych. Zapraszamy do jego lektury.

Więcej

Moskitiera na drzwiach - warto czy nie?

Czerwiec 12, 2021

Wielkimi krokami zbliża się do nas lato, a wraz z jego nadejściem rośnie temperatura i wydłużają się dni. Słońce operuje na niebie coraz dłużej, a jego promienie cudownie nagrzewają powietrze. Taka aura sprawia, że chętnie spędzamy czas na zewnątrz, a także bardzo często wietrzymy wnętrza domów.

Więcej

Z jakich elementów składają się moskitiery?

Maj 10, 2021

Wiosna i lato to dwie najpiękniejsze pory roku. Promienie słoneczne dostarczają nam przyjemnego ciepła, możemy cieszyć się piękną pogodą. Po trudnej zimie możemy wreszcie odetchnąć z ulgą. Otwieramy okna na oścież, by słońce było obecne we wnętrzach.

Więcej

Co to znaczy, że dom jest pasywny?

Marzec 8, 2021

Domy pasywne robią obecnie dużą karierę i są coraz bardziej popularne. Są to specyficzne obiekty budowlane, które dzięki odpowiednim rozwiązaniom technologicznym pozwalają skutecznie zminimalizować zapotrzebowanie na energię. Co ciekawe może ono być nawet ośmiokrotnie mniejsze niż w domach standardowych. W związku z tym jest to rozwiązanie nie tylko ekonomiczne i energooszczędne, ale również proekologiczne. Dlaczego? Gdyż wykorzystuje naturalne ukształtowanie terenu, strony świata i nowoczesną technologię, do stworzenia budynku, który oszczędza energię, a jednocześnie zapewnia domownikom wysoki komfort cieplny i dużą ilość naturalnego światła.

Więcej

6 powodów dlaczego warto zainwestować w moskitiery na działce

Styczeń 26, 2021

Urlop na działce lub chociażby weekend to wyczekiwana chwila upragnionego relaksu. Niestety, ale już od pierwszych chwil pobytu przekonujemy się, że do naszego domku z niepojętym uporem ciągną za dnia i nocy insekty wszystkich gatunków. Jak się przed nimi bronić i co zrobić, aby ich bzyczenie oraz ukąszenia nie zamieniły wyjazdu w koszmar?

Więcej

 

FHPU DOMINO
UL. SABINOWSKA 18 | 42-200 CZĘSTOCHOWA